EvosisEvosisEvosis
Login
Login
X
Language
Voiceover and Interface
English
Interface and Subtitle
French
German
Italian
Spanish - Spain
Grand Theft Auto III
Review posted by Evosis on
Oyunda New York şehrinden esinlenerek Liberty City adlanda bir şehirde geçmektedir. Oyundaki ana karakterimiz Claude, Catalina ve Miguel, Liberty City'de bir banka soymayı planlarlar soygun sırasında Catalina Claude'u vurur, paraları alıp kaçar. Claude şans eseri hayattakalır ve hapishane transferi sırasında hapisane arabasına düzenlenen saldırıda 8ball ile birlikte kaçar. Catalina'dan intikamını almak için aramaya başlar. Bu zaman içerisinde de büyük suikastler ve hırsızlıklar yapar, şehirde adını duyurur. Oyun bu olaylar çerçevesinde şekillenmiştir.

[spoiler]Claude GTA San Andreas'ta da görünmüştür. San Andreas'ın ana karakteri ve Catalina'nın eski sevgilisi olan Carl Johnson ile yarışmış ancak kaybetmiştir. Tüm bu olaylar Catalina'nın Carl Johnson'dan ayrılıp Claude'la birlikte Liberty City'ye yerleşmesiyle olmuştur.[/spoiler]

Oyun hakkında özel bilgiler

1-) İlk ada Portland Island'da yapacağınız tüm telefon, ambulans, polis vs. görevleri ile bulacağınız paketler ve yapacağınız Unique Jump gibi olayları ikinci adaya geçmeden önce bitirmelisiniz. Çünkü 2. adada ki bir görevde Portland'ın en büyük patronu Salvatore'yi öldürmeniz ile tüm İtalyanlar ayağa kalkacak ve bu ada sizin için bir cehenneme dönüşecek!.

2-) Taksi görevlerinde müşterilerin götürdükleri yerlerde genelde gizli paketler oluyor bu yüzden gözünüzü dört açın!. Aynı zamanda bu şekilde para kazanabiliyor ve şehri daha yakından tanıma imkanı kazanıyorsunuz. Bu yüzden mafia görevlerine başlamadan önce taksi görevlerini bitirmenizde fayda var.

3-) Sokağa ilk çıkmanızla beraber arabaya binmeniz gerekiyor ve önünüze hiç araba çıkmıyorsa durun ve arkanıza bakıp tekrar önünüze dönün. Karşınızda hareket halinde araçlar göreceksiniz. Bunun nedeni de oyunun sizin bakmadığınız alanları tekrar yaratıyor olmasıdır.

4-) Ambulans, İtfaiye aracı yada polis arabasına ihtiyacınız varsa; birkaç yaya ezin ki Ambulans gelsin. Birkaç araba patlatarak da İtfaiye aracının gelmesini sağlayabilirsiniz. Polis arabalarına da bir el ateş etmeniz yetecektir. Sizi yakalamak için arabadan inerek arabayı yalnız bırakınca diğer kapıdan binin ve oradan uzaklaşın.

5-) 3 adanın çeşitli yerlerine olmak üzere toplam 100 paket serpiştirilmiş durumda ve onları bularak çeşitli silahları garajınızın önünde bulabileceksiniz. Aynı zamanda her bir paketi bulmak 1000 $ demek. 100 paketi de bulmanız tam 1.000.000 $ anlamına geliyor. Şimdi her 10 pakette bir alacağınız bonusların neler olduğuna bakalım;

10. Paketten sonra: Handgun
20. Paketten sonra: Uzi
30. Paketten sonra: Grenades
40. Paketten sonra: Shotgun
50. Paketten sonra: Armor
60. Paketten sonra: Molotovs Coctail
70. Paketten sonra: AK-47
80. Paketten sonra: Sniper Rifle
90. Paketten sonra: M-16
100. Paketten sonra: Rocket Launcher

6-) Oyunda mafia görevlerinin dışında kamu görevleri de bulunuyor. Yani sadece kötü adamı oynamıyoruz. Bu görevlerde; taksi, ambulans ve itfaiye şoförlüğü ile polis memurluğu olarak karşımıza çıkıyor. Bu görevleri başarıyla tamamlayınca garajınızın önünde çeşitli bonusları bulabiliyorsunuz. Şimdide bu bonuslara bir göz atalım;

Taksi ile 100 yolcuyu sağ salim istediği yere götürmeniz özel bir araba olan Borgnine Taxi'yi kazanmanız anlamına geliyor (Arabayı Portland'da, 8-Ball'a yakın bir yerde bulunan Head Radio istasyonunun yakınında bulabilirsiniz)

İtfaiye görevi için ise her adada 20, toplamda 60 yanan aracı söndürmeniz gerekiyor. Bunun sonucunda ödül olarak Flamethrower silahını garajınızda bulabilirsiniz.

Ambulans görevi içinde 35 yaralıyı hastaneye yetiştirince Health, 70 hastayı yetiştirince de Adrenalin hapı elde edilebilir.

Polis görevleri içinde her adada 20, toplamda da 60 görev sizi bekliyor. Bu görevleri size verilen belli bir süre içinde 10 kere üst üste yaparsanız garajınızda Cop Bribe bulabilirsiniz. Yani toplam 6 Cop Bribe sizi bekliyor.

7-) Oyunda bir çok kişinin takıldığı ve gerçekten de zor olan şey ise Dodo'yla uçmaya çalışmak herhalde. Dodo'yu uçurmak için pistin sonuna kadar hızlanmasını bekleyin ve 6 tuşuna basılı tutun. Uçak havalanacaktır. Daha sonra 6'yla yavaş yavaş basarak burnunu sabitleyin. 9 tuşuna basarak uçağın sadece yere çakılmasını sağlayabilirsiniz. Dodo'yla uçmayı öğrendikten sonra baraj gölünün üzerine gelin. Oyunun başındaki hayalet şehri göreceksiniz!....
Trailer posted by Evosis on
Cheats posted by Evosis on
GUNSGUNSGUNS - Tüm silahlar
IFIWEREARICHMAN - Para verir
GESUNDHEIT - Tam sağlık verir
MOREPOLICEPLEASE - Maksimum aranma seviyesi
NOPOLICEPLEASE - Daha az aranma seviyesi
GIVEUSATANK - Tank verir
BANGBANGBANG - Görüş alanınınzdaki tüm arabaları patlatır
ILIKEDRESSINGUP - Yeni giysi
ITSALLGOINGMAAAD - Çılgın insanlar
NOBODYLIKESME - İnsanlar sizden nefret eder
WEAPONSFORALL - İnsanlar herkesle kavga eder
TIMEFLIESWHENYOU - Zaman hızlanır
BOOOOORING - Oyun hızlanır
TURTOISE - Çelik yelek verir
SKINCANCERFORME - Hava düzelir
ILIKESCOTLAND - Hava bulutlu olur
ILOVESCOTLAND - Hava yağışlı olur
PEASOUP - Hava sisli olur
MADWEATHER - Saat hızlanır
ANICESTOFWHEELS - Arabalar görünmez olur (Lastikler hariç)
CHITTYCHITTYBB - Arabalar için yerçekimi azalır
CORNERSLIKEMAD - Dönüşleriniz çok etkili olur
NASTYLIMBSCHEAT - Daha fazla kan
Store Information and Prices
SteamSteam
At the request of the publisher, no longer available for sale on steam.
Google PlayGoogle Play
22,99 ₺
IOS App StoreIOS App Store
84,99 ₺
Comments 1
Arrangement

Show more
Grand Theft Auto III
Type
Serial
Release Date
Developer
Distributor
Points
Grafik

Hikaye

Ses

Kontroller

Genel Ortalama
Ortalama
User Rating
4
0
Player
Language
Platforms
WindowsMacOSAndroidiOSXBOXPlayStation 2
Technical information
Game Engine
Sound Engine
Version
1.1
Processor
300 MHz
GPU
32 MB
RAM
64 MB
Hard Disk
1.2 GB
X
Loading...
Loading...